5.02.2011

ÖTEKİ YANIM / MY OTHER SELF

                                                    MY OTHER SELF

                       my other self is just a woman ...


my other self is a brave woman ...my other self is a free woman ...


my other self is a strong woman ...my other self is a slovenly woman ...my other self is a selfish woman ...my other self is an ill tempered woman ...my other self is a proficient woman ...my other self is an imaginative woman ...


my other self is a genereous woman ...my other self is a mysterious woman ...


my other self is an alone woman ...COSTUME DESIGN: ESRA ŞENER
PHOTOGRAPHY: ESRA ŞENER
CHARACTER: MERVE ŞEN


4 yorum:

 1. Esra Şener 'i çok iyi anlatmışsın :) hemen özümseyiverdim... benim hayallerimin bir kısmını gerçekleştirmişsin bu yüzden azıcık kıskandım :P bencağız da tarih muallimesi olamama yolunda dikiş makinasına sarılmış,çocukluğuna geri dönüp barbielerine giysi dikmek isteyen bi blog sahibesiyim ;) bloguma beklerim...diktiklerime eleştirilerini de eksik etme :)) http://misscat-desing.blogspot.com/
  Güzel bir blog olacağından eminim :) takipçinim... başarılar...

  YanıtlaSil
 2. Böyle güzel şeyler düşünmene gerçekten çok sevindim. E isteklerin uğruna çabalıyorsan (ki bu belli oluyor blogundanda) er ya da geç ulaşırsın:) Teşekkür ettim iyi dileklerin için ,)

  YanıtlaSil
 3. başlangıç ve final aslında birçok şeyi özetliyor. şehir, sonsuzluğa açılan gökyüzü ve kadın üçlüsü eşsiz ve tarif edilemez bir uyum içerisinde. ve erkekler, bir kadını "bir" tarafıyla görebilir, tanımlayabilir ve sevebilirler. kaldı ki, böylesini isterler. bilmedikleri ise, bir kadının; ruhunu, benliğini ve varlığını meydana getiren bir parçası olmadan, diğeriyle "kadın" olamayacağıdır.

  belki burada onlarca kadın olduğuna inanabilir okuyan. onlarca ifade, duruş, ruh hali, onlarca hayat, onlarca hayal ve gerçek. hayır, bir tane "kadın" var. birçok kadın gibi görünen, tek bir "kadın".

  öte yandan gayet sert, cesur ve iddialı bir girişle başlayan kadın suretleri görseller ve yazılar ilerledikçe "sevilen"den, "seven" ve "yıpranan" kadına dönüyor. sakinleşiyor, siniyor. ardından yeniden, tek başına, nefes alabilme ve varlığını sürdürebilme adına tek ihtiyacı olan "ruhuna" ve "yalnızlığına" dönüş yapıyor. bu geçişler de çok sağlam, akıcı, sürükleyici ve aynı zamanda düşündürücü.

  bir kadının her hali, her yanı aslında yine kendisidir ve o kadından başka kimse bunu görmeyi başaramaz.

  YanıtlaSil
 4. Yorumuna bakılırsa o kadından başkasıda bunu görmeyi başarmış;)
  O çok kıymetli zamanını ayırıp,en baştan bir tanımlama, açıklama yaptığın için ve kusurları görmezden gelip beğendiğin için çok büyük teşekkür ederim.
  Dost hali bir başka...

  YanıtlaSil